Podziemna Trasa Turystyczna

Oficjalny serwis obiektu

Slider

Sandomierskie Centrum Kultury wita nowego Dyrektora

Sandomierskie Centrum Kultury z przyjemnością informuje o powołaniu Pani dr Katarzyny Radziwiłko na stanowisko Dyrektora.

Dr Katarzyna Radziwiłko nowa dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury jest archeologiem, historykiem, managerem kultury.
Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z sektorem kultury, jako pracownik m.in. Ośrodka Pogranicze Sztuk-Kultur-Narodów, Muzeum Wojska w Białymstoku czy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz instytucjami naukowymi tj. Polska Akademia Nauk czy w ostatnim czasie Uniwersytet Warszawski.

Wielość inicjatyw, jakie podejmuje na płaszczyźnie kultury i nauki pozwoliła jej zdobyć duże doświadczenie w tych dziedzinach, a także stale poszerzać grono podmiotów, z którymi współpracuje na terenie kraju i poza jego granicami. Naukowo zajmuje się archeologią publiczną prowadząc badania m.in. w Polsce, Danii, Jordanii czy Sudanie.
Jest pomysłodawczynią i koordynatorką licznych projektów z zakresu upowszechniania wiedzyo archeologii. Od 2013 związana jest z Sandomierszczyzną, poprzez chociażby zaangażowanie w liczne działania w Górach Wysokich. Dzięki swojej aktywnościi łączeniu pasji z obowiązkami służbowymi w 2015 r. została nominowana do Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za projekt:

Agricultura Pierwszych rolników, powrót do przeszłości. Odtwarzanie Pradziejów za pomocą nowych technologii. Warsztaty Edukacyjne dla dzieci, Góry Wysokie 2014.

fot. Miron Bogucki

herb sandomierz logo sck logo Centrum Informacji Turystycznej logo krepianka brama logo
© 2017 sandomierskiepodziemia.eu